Γλίτωσε την ήττα στο 95′ ο Παναθηναϊκός

Ο Μακέντα ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό και εξιλεώθηκε για το χαμένο πέναλτι, σώζοντας τον βαθμό για τον καλύτερο φετινό Παναθηναϊκό απέναντι στον ΟΦΗ. Προηγήθηκαν δύο φορές οι γηπεδούχοι με Στάρτζεον και Μεγιάδο, σκόραρε ενδιάμεσα ο Καρλίτος.

Γλίτωσε την ήττα στο 95′ ο Παναθηναϊκός | tanea.gr

Ένα ματς που είχε όλες τις προϋποθέσεις να αποτελέσει την αφετηρία ενός νικηφόρου σερί για τον Παναθηναϊκό, παραλίγο να εξελιχτεί σε εφιάλτη.

Ωστόσο, χάρη στο γκολ του Μακέντα στο 95′ ισοφάρισε σε 2-2 και απέφυγε την ήττα από τον πολύ καλό ΟΦΗ.

Ο οποίος από τη στιγμή που απέφυγε το γκολ στις κλασικές ευκαιρίες του Τριφυλλιού, έχει το δικαίωμα να νιώθει πικραμένος που έχασε τους τρεις βαθμούς στις καθυστερήσεις στο «Θεόδωρος Βαρδινογιάννης».